Tvoj endokanabinoidni sistem i ti

Upoznajte endokanabinoidni sistem

Vaš endokanabinoidni sistem i vaša tela su zaista neverovatni. Celog vašeg života, vaše telo je bilo tu da vas podržava kroz dobro i loše, iskušenja i trijumfe, padove i proslave. Biološki, ovo je ogroman podvig. U telu odraslog čoveka postoji preko 37 triliona ćelija i sve one moraju da rade u harmoniji. Ova harmonija između vaših ćelija na kraju omogućava da se sistemi tela formiraju i funkcionišu, ali ciklus se tu ne zaustavlja. Kako se naše ćelije udružuju u harmoniji da bi stvorile sisteme, naši sistemi moraju da se udruže u harmoniji da bi stvorili funkcionalno ljudsko telo. Jedan od najvažnijih igrača u toj harmoniji je endokanabinoidni sistem.

Endokanabinoidni sistem, skraćeno ECS, odgovoran je za održavanje ravnoteže u celom telu. Da bi bilo koji sistem tela pravilno funkcionisao, mora biti u stanju da komunicira putem molekularnih signala. Neurotransmiteri su komunikacioni molekuli, a receptori su odgovorni za prijem ovih signala.

Od otkrića ECS-a početkom 1990-ih, istraživači su identifikovali ECS receptore u skoro svim delovima tela. Ovo otkriće je na kraju dovelo istraživače do zaključka da je primarna funkcija ECS-a održavanje ravnoteže u celom telu. Ovaj sistem se u velikoj meri sastoji od CB1 i CB2 receptora, a neurotransmiteri koje ovaj sistem koristi za komunikaciju nazivaju se endokanabinoidi.

CB1 receptori: Prvenstveno se nalaze u imunološkom sistemu, jetri, slezini, digestivnom sistemu i koži

CB2 receptori: primarno locirani u centralnom nervnom sistemu, reproduktivnom sistemu i kardiovaskularnom sistemu

2-AG: neurotransmiter masnih kiselina, endokanabinoid; prvenstveno se vezuje za CB2 receptore

AEA: neurotransmiter masnih kiselina, endokanabinoid; prvenstveno se vezuje za CB2 receptore

Stres & ECS

Izloženost stresu – bilo da je ekološki, fizički ili mentalni – brzo mobiliše enzime kao što su FAAH (izgovara se fa, kao otac) i MAGL koji razgrađuju masne kiseline kao što su endokanabinoidi. To znači da što se više suočavate sa stresom, brže će vaše telo razgraditi endokanabinoide. Na kraju, ovo može dovesti do nedostatka endokanabinoida, inače poznatog kao nizak endokanabinoidni ton.

Podržavanje ECS -a terapijom fitokanabinoidima

Vaš endokanabinoidni sistem i YouCertain fitokanabinoidi, kao što su THC i CBD, mogu da se vežu direktno za CB1 i CB2 receptore sa različitim afinitetima. Drugim rečima, neki kanabinoidi se snažno vezuju za ove receptore što dovodi do veoma različitih bioloških efekata. Na primer, THC se čvrsto vezuje za ove receptore, dok se CBD labavo vezuje za ove receptore. Istraživači trenutno istražuju da li ova razlika u afinitetu vezivanja objašnjava zašto THC izaziva psihoaktivne efekte, dok CBD ne.

Pored toga, istraživači veruju da određeni fitokanabinoidi mogu inhibirati FAAH, što smanjuje kapacitet ovog enzima da razgradi endokanabinoide. Na kraju krajeva, usporavanje razgradnje endokanabinoida može pomoći da se poveća vaš endokanabinoidni ton, gurajući vaš ECS, a samim tim i vaše telo, nazad ka ravnoteži!

Preoblikovanje vašeg putovanja CBD -om

Sada kada znate nešto više o ECS-u i ulozi podrške koju fitokanabinoidi mogu da igraju, vreme je da razumete šta to znači za vaše CBD putovanje. Kao što možete zamisliti, promena vašeg endokanabinoidnog tona zahteva vreme. Hemija svakog tela je različita, tako da ne postoji jedinstvena doza ili rutina koja garantuje rezultate.

Iako volimo da vidimo rezultate u prvih nekoliko nedelja, za efekte CBD jedinjenja potrebno je vreme. U proseku, naši članovi kažu da su najbolje rezultate osetili nakon oko tri meseca praćenja prilagođene, dnevne, dosledne rutine.

Pokušajte da identifikujete simptome anksioznosti koji imaju najveći uticaj na vaš život. Na primer: povećani nivoi stresa ili problemi sa spavanjem (za oba primera su naši članovi koristili CBDF). Međutim, važno je razumeti da su ove pozitivne promene verovatno manifestacija vašeg ECS ​​balansiranja, što rezultira mnogim prednostima koje naši korisnici prijavljuju!

Na primer, radimo sa mnogim članovima koji se bore sa osnovnim uslovima kao što je anksioznost. Umesto da se pitate kako CBD može da izleči vašu anksioznost, pokušajte da identifikujete simptome anksioznosti koji imaju najveći uticaj na vaš život. Na primer: povećani nivoi stresa ili problemi sa spavanjem (obojica su naši članovi uspešno koristili CBD da pomognu u rešavanju!). Međutim, važno je shvatiti da su ove pozitivne promene verovatno manifestacija uravnoteženja vašeg ECS -a.

Ako ste već obavili kupovinu kod nas, konsultacija o dozi je odličan način da saznate više o CBD-u. Naš tim stručnjaka za doziranje može prilagoditi rutinu koja se bavi vašim zdravstvenim ciljevima i odgovara vašem životnom stilu.

 

Ako još niste kupili kod nas, preporučujemo vam da uradite naš kviz kako biste idabrali odgovarajući proizvod za sebe.

Da biste saznali više o proizvodima koji najbolje odgovaraju vašim potrebama, uvek smo dostupni putem e-pošte (gramina.pro@gmail.com). Možemo odgovoriti na sva vaša pitanja, i razgovarati o vašoj dozi! Tu smo da vam pomognemo, na svakom koraku.

KUPI VEĆ SAD